Čachtická pani

Knihu som si požičala od priateľa, keďže majú doma dosť bohatú zbierku kníh a u nich to asi nikto nečíta. Toľká škoda. Ja by som toho prečítala aj viac, keby som mala viac času. No pomaly sa prehrýzam týmto starodávnym románom. Je tam viac menej zahrnutých viac osudov ako len osud grófky Báthoryovej z Čachtíc, manželky pána Nádasdyho.

zámek

Krvavá grófka

Kniha perfektne opisuje celý jej život ako ho rozpráva svojej známej a vysvetľuje príčiny svojho súčasného konania, ktoré je niekedy až príliš kruté. No pani grófka si za svojimi tvrdeniami stojí a obhajuje ich, pretože je o nich skalopevne presvedčená. Priam až posadnutá. Možno aj bola. To už nám nikto neobjasní.

Príbehy, ktoré píše sám život

V knihe sa dočítate aj mnohé fakty, ktoré sú dosť zaujímavé. Samotná grófka nebola prvá, ktorá využívala krv na omladenie. Spomínajú sa tam viacerí ľudia z minulosti, ktorí boli presvedčení o tom, že krv má blahodarné účinky na organizmus, telo i ducha. Niektorí dokonca tvrdili, že krv mladých panien má najlepšie účinky. Takže pani krvavá grófka to nemala z vlastnej hlavy, keď jej prišlo na um kúpať sa v krvi mladých dievčat.

riuna

Bola toho schopná, pretože bola príliš chladné na to, aby mala nejaké city k mladým dievčatám, ktoré ju obklopovali. Tak veľmi sa bála staroby a choroby, že si svoje šedivé vlasy dokázala vytrhať až tak veľmi, že jej ostali lysiny na hlave. To už jej také strašné neprišlo ako to, že by mala mať šediny. Hodiny dokázala presedieť pred zrkadlom a obzerať sa. Hodnotiť, koľko vrások jej pribudlo.
No, aby som vám neprezradila všetko, radšej skončím s článkom už teraz. Pretože by sa toho dalo napísať ešte oveľa viac, ale potom by ste nemali taký pôžitok z tejto knihy ako ja. Verím, že aspoň niekoho som nalákala na túto perfektnú historickú knihu. Do čítania, priatelia!