Moderný a zároveň estetický prvok: Posuvné sklenené dvere


Nielen kancelárske priestory, ale aj rodinné interiéry sa v súčasnosti čoraz častejšie orientujú na sklenené prvky, ktoré miestnostiam poskytujú nenahraditeľnú eleganciu, estetiku a vlastnosti  ako presvetlenie a ovzdušnenie priestorov. Samozrejme ide takisto o moderný a vizuálne veľmi príťažlivý trend. Z tohto smeru ako aj z funkčného hľadiska sú azda najznámejšími sklenene posuvne dvere.
Tie okrem zmienených vizuálnych vlastností poskytujú aj úsporu miesta a praktickú manipuláciu. Tieto stránky prichádzajú s posuvným systémom otvárania, kedy však máme na výber niekoľko rôznych variánt.Moderný štýlový interiér, sedačky.jpg
Patent posuvných dverí vo všeobecnosti  šetrí priestorom a dokáže byť kľúčovým prvkom najmä tam, kde sa snažíte ušetriť i ten najmenší kúsok miesta. V danej situácii je naozaj rozdiel, či sa dvere otvárajú krídlovo, alebo či ide o spomenutú formu posuvného otvárania, kedy sa len zasunú stranou. Vyžadujú si akurát bočný priestor, no pri otváraní do priestoru výrazne nezasahujú, čo je rozhodne oceniteľný bod.Schodisko, sklo, dvere.jpg
Dvere s bežným posuvným systémom sa tak hodia nielen do rozmerných a napr. kancelárskych či komerčných priestorov, ale takisto do útlejších rodinných interiérov ak hľadáte estetickú cestu, ako získať miesto navyše. Na druhej strane sklenené prevedenie  týchto dverí so sebou prináša bohaté vizuálne vlastnosti na čele s dokonalou priepustnosťou svetla a optickým zväčšovaním priestoru. Rozhodne môžeme spomenúť aj fakt, že dotyčný dizajn miestnosť viditeľne zmodernizuje a dodá jej elegantný štýl, ktorému nechýba ani určitá dávka luxusu.

  • V prípade bežných posuvných dverí zo skla je ich krídlo zavesené nad dverným otvorom, čím zároveň vzniká pohodlný bezbariérový vstup. Ten ocení asi každý, no najmä ľudia na vozíku.
  • Takisto treba pripomenúť, že ich výroba podlieha prísnym bezpečnostným kritériám, následkom čoho sa používa bezpečnostné tvrdené alebo kalené sklo s kvalitnou odolnosťou pred nárazmi.