Nebojme sa ukázať to, kým naozaj sme

Byť človekom nie je vždy úplne jednoduché. Máme kopu povinností, starostí, rôzne nálady, pocity a neutíchajúce myšlienky v našej hlave. Nie vždy máme chuť sa niekomu spovedať, inokedy zase celé naše vnútro kričí a jediné čo chceme, je konečne všetky emócie zo seba vypustiť von. Každý druhý človek má založený instagramový účet, na ktorom denne informuje svojich priateľov, rodinu, či iných ľudí o svojich pocitoch, o tom, čo ráno jedol a kam sa vybral na výlet.
Pojem „byť sám sebou“ sa rozoberá väčšinou už v krajnosti, vtedy, keď človek vo svojom živote stratí smer a hľadá to, čo zmysel jeho života znovu naplní. Prečo sa dnes ľudia vydávajú za niekoho, kým naozaj nie sú? Ukazujú falošné pocity, úsmevy a pridávajú fotky, s popismi, ktoré často ani nie sú reálne. Čo vôbec znamená byť sám sebou?

dívka

Akceptovať seba samého – nehrať sa niečo, čo nie sme. Prijať svoje chyby a pracovať na svojich nedostatkoch, s ktorými nie sme spokojní. Prijať aj svoje zlé stránky a snažiť sa na nich pracovať, redukovať ich. Mať zdravé sebavedomie.

Sebakritika– keď sebavedomie, tak aj sebakritika. Nemôžeme si o sebe myslieť, aký sme dokonalý a žiť v klame. Nikto nie je dokonalý a každý z nás má chyby. Čím skôr si to uvedomíme, tým lepšie.

deštník

Mať svoj názor– je jednoduché si privlastniť niekoho názor, ťažšie je už vytvoriť si vlastný. Nenasledujme ako bludné ovce každého, kto niečo povie a väčšina s ním súhlasí. Odlíšme sa a nebojme sa vykročiť inou cestou.

Nenechať sa ovplyvniť– sused má nové auto, aj ja chcem. Kamarátka má každý týždeň hŕbu nového značkového oblečenia, aj ja musím vyraziť na nákup. Nezdá sa vám to pritiahnuté za vlasy? Nemusíme mať všetko, čo majú ostatní a nemusíme robiť to, čo od nás ostatní žiadajú alebo to, čo sa od nás očakáva len preto, lebo by sme mali. Robme to, čo robí naše srdce šťastným a to, čím nikomu neubližujeme, ba naopak, čím robíme radosť a pomáhame.

joga

Nezávidieť– nemôžeme sa stále pozerať na to, čo má niekto iný. Skúsme byť vďačný za to, čo práve máme.

4/5 - (1 vote)
Posted in Www