Počuli ste o led pásikoch alebo čím obohatia vaše bývanie?

Ak sa pozrieme na súčasné formy osvetlenia, dominujú v nich svetlá s technológiou LED, ktoré sú úspornejšie, ekologické a ponúkajú atraktívne spôsoby využitia. Z tohto hľadiska môžeme poukázať na populárny led strip, respektíve praktický samolepiaci pásik osadený led diódami.

Takýto dizajn so sebou prináša univerzálne využitie a širokú variabilitu. To znamená, že ich jednoduchým spôsobom dokážete umiestniť takmer na akékoľvek miesto a to aj tam, kde by sa nezmestili robustnejšie svetlá. S led pásikmi sa preto funkčným spôsobom dajú podsvietiť rôzne predmety a tmavé miesta. Takisto s nimi osvetlíte pracovnú plochu, napríklad v prípade kuchynskej linky. V skutočnosti sa ale dajú využiť X spôsobmi a to prakticky v každej miestnosti, či už vravíme o obývačke, kuchyni, kúpeľni, ale napríklad aj o vašom schodisku.

kuchyňa a obývačka

  • Dokážu plniť aj dekoračný účel a môžete s nimi zvýrazniť napríklad interiér a tuning vášho auta alebo novozostavenú PC skrinku, ako aj kopec iných predmetov či výstavných produktov. V takom prípade je však ideálne siahnuť po trojfarebnej forme svetiel s označením RGB.

Prakticky ste to hlavne vy, čo určíte, kde a akým spôsobom tento pružný a štíhly pásik s úpornými svetelnými diódami využijete. V spomenutej situácii pri voľbe RGB pásikov je potrebné disponovať diaľkovým ovládačom, na základe čoho následne môžete osvetlenie prispôsobovať.

bar, alkohol, svetlo

Podľa toho, pre aký typ led pásikov sa rozhodnete, ich následne dokážete využiť na čisto funkčný účel a na spomenuté nasvietenie pracovnej plochy, nábytku, či prvkov interiéru, ale v opačnom prípade najmä v spojitosti s RGB sa dajú využiť ako čisto dekoračný prvok. Atraktívne farby žiarenia navodia tú správnu atmosféru, prípadne zvýraznia nejakú konkrétny predmet alebo časť bývania.

  • Oceníte ich takisto v podnikoch, akým sú napríklad bary, k nasvieteniu barového pultu.

4.5/5 - (2 votes)