Aké rôzne úkony nám ponúkajú salóny pre zvieratá?

Čo všetko nám takýto salón ponúkne záleží od toho či je to malý salónik, alebo salón s profesionálnym personálom. Ak chcete svojho psíka či iné zvieratko upraviť, je dôležité sa objednať a dohodnúť podrobnosti s personálom.  Niektorí páničkovia a paničky uprednostňujú domácu úpravu vzhľadu svojich zvieratiek, ale ak nemáte skúsenosti, radšej navštívte odborníka.
Strihanie a úprava srsti je preferovaná služba v salónoch pre zvieratká. Salóny okrem strihania ponúkajú rozčesávanie srsti, najmä u dlhosrstých psov, vyčesávanie pĺznucej srsti, trimovanie…domácí zvířata.jpg
Trimovanie je špeciálna úprava srsti, ktorá je typická pre hrubosrsté psy. Srsť týchto psov nevypadáva, ale priebežne odumiera. Trimovaním sa rozumie vytrhávanie odumretej srsti aj s korienkami. Ak sa takýto pes netrimuje, srsť mu splstnatie.
Ďalšími úkonmi sú strihanie pazúrikov, čistenie očí, uší a zubov. Samozrejme, že sa na to musia používať iba špeciálne nástroje. Niektoré salóny ponúkajú aj depiláciu ušných chĺpkov či vytláčanie análnych žliaz. Väčšinou tieto úkony patria medzi doplnkové.
Vaši miláčikovia si tu môžu užiť aj kúpeľ. Ak psíka či iné zvieratko v salóne strihajú, je bežné, že ho predtým okúpu. Šampóny aj kondicionéry musia byť špeciálne určené pre zvieratá. Zvieratko nemôžete okúpať a použiť šampón ,aký používate vy. Niektoré salóny predávajú kozmetiku určenú pre psy, mačky, teda vašich domácich miláčikov.péče o zvířata.jpg
Kto môže do takéhoto salónu ísť? Väčšina salónov je určená pre psy, pretože sú jedným z najbežnejších domácich miláčikov. Sú aj salóny, ktoré sa postarajú o vaše mačičky, ale aj morčatá a králiky. Tieto zvieratká si z časti udržujú srsť aj sami, ale niekedy im treba pomôcť. Nie len so srsťou, ale najmä s pazúrikmi, uškami či zubami. Či salón, ktorý je po blízku poskytuje aj takéto služby, si musíte zistiť sami. Salóny tiež poskytujú úpravu zvierat na výstavy a existujú aj výstavy iných zvierat, než len psov, napríklad králikov.