Dieťa v znamení Panny je bystré a čulé!

Dalo by sa povedať, že vyžaduje veľa podnetov a vnemov, aby sa mohlo rozvíjať. Je nesmierne zvedavé! Môžete si na ňom všimnúť, že na rozdiel od svojich rovesníkov je pokojnejšie. Jeho výchova nie je náročná. Hoci vás niekedy bude iritovať v niektorých povahových črtách, nevyžaduje si maximálnu pozornosť, ani náročnú starostlivosť.panna.jpg
Určite vás poteší, že máte doma hotového pomocníka! Toto dieťa totiž rado upratuje. Tento zvyk mu ostáva dlho a prejaví sa i v dospelosti. V celom zverokruhu nenájdete poriadkumilovnejšie stvorenie než je Panna. Možno si všimnete i to, že v blízkom kruhu rodine sa veľa pýta a veľa rozpráva, no v cudzom kolektíve len tíško sleduje ostatných a pozorne počúva. Je to preto, lebo sa cíti neisto a hanblivo. Avšak, len čo sa trochu oťuká, opäť nastane čas pre zvedavé otázky a postrehy.
Ich dobrou vlastnosťou je, že rady počúvajú ostatných. Máme tým na mysli, že plnia príkazy bez reptania. Netreba im niečo hovorí stokrát. Navyše sú to puntičkári! Takže ak im niečo prikážete, urobia to hneď a svedomito. Potrebujú mať vždy pocit, že svoju prácu urobili čo najlepšie a najdokonalejšie.
Nikdy nevyrábajú zbytočné konflikty. V kolektíve sú priateľské a obľúbené. Niekedy však pôsobia nesmelo. Ich citlivú dušu treba upokojiť objatiami a bozkami. Môže to ovplyvniť ich budú vzťahy, pretože si vždy budú myslieť, že nie sú dosť dobrí a príťažliví pre opačné pohlavie. Avšak maznanie a objatia ich mamy v rannom detstve sú dobrým základom pre túto oblasť života. Musíte byť však pozorní: dieťa Panna nikdy nepovie nahlas, že túži po fyzickom dotyku!luční květy.jpg
V škole toto dieťa svedomité a disciplinované. Rado poslúcha učiteľov a plní si svoje domáce úlohy. Stáva sa, že urobí aj veci, ktoré nemusí. Neznesie kritiku. Treba byť k nej citlivý. K svojmu štúdiu je nesmierne poctivé a neustále chcú vedieť nové a nové informácie. Určite vás neprekvapí, ak sa v budúcnosti rozhodnú pre vyššie štúdium.
Navyše, je veľmi úprimné a nekladie si servítku pred ústa. Kritizuje, ale neberte to v zlom. Dieťa panna je skrátka také. Rozvíjajte jeho fantáziu a nechajte ho, nech skúma nepoznané veci. Uvidíte, bude šťastné a plné chuti do života!

Posted in Nezařazené