Moderné no predsa historické


Belek je jedno z najmodernejších letovísk v Turecku.Preslávilo sa svojimi luxusnými hotelmi, exotickými plážami, rozsiahlymi golfovými ihriskami a záhradami vytvorenými priamo na pobreží mora. Ak si o tomto mieste vyhľadáte akékoľvek informácie, všade narazíte na to, že ide o letovisko pre náročných a tých, ktorí milujú luxusné dovolenky. Aj napriek tomu, toto miesto dýcha históriou. Pochádza z devätnásteho storočia. V tejto dobe tu Sultán Andulazis vysadil hustý les z píniových stromov. Jeho úlohou bola ochrana rozsiahlej planiny pri meste Antalya. Stovky týchto stromov tu rastú ešte aj dnes. O čosi neskôr k nimi pribudlo i množstvo eukaliptov, paliem, olív a citrusovníkov. Toto čarovné miesto v sebe vďaka svojej histórii spája dva svety, ktorá sa dokonale dopĺňajú.

Piesková pláž a more odfotené zhora
 
Dovolenky v tureckom Beleku Happy Travel sľubujú turistom naozaj príjemný a luxusný pobyt v nádhernom stredomorskom prostredí. Tento rezort patrí k tým mladším. Výstavba hotelov sa tu začala rozmáhať až koncom deväťdesiatich rokov, takže všetky z nich môžeme označiť za pomerne nové stavby. V súčasnosti sa tu nachádza viac ako tridsať päťhviezdičkových hotelových komplexov. Zaujímavé je najmä to, že každý z nich je ladený do celkom odlišného štýlu. Jeden je na nerozoznanie od starobylej architektúry, iný je zas absolútne moderný. 

Usmiati ľudia, ktorí skáču na pláži
 
Cesta z letiska v Antalyi, do mesta Belek trvá necelú hodinku.Tento dovolenkový rezort ocenia všetky vekové kategórie a je taktiež ideálny pre rodiny s deťmi. Nájdete tu kilometre dlhé pieskové pláže. V niektorých častiach dosahujú šírku viac ako šesťdesiat metrov. Prístup do vody je na väčšine miest vyslovene ideálny, takže nemusíte dlho hľadať miesto, kde sa usalašiť so svojimi ratolesťami, či staršími rodičmi. Pláže v tejto časti krajiny sú označované za tie najkrajšie a najlepšie v celom Turecku.