Počuli ste už o lucidnom snívaní?

Predstavte si, že hodiny strávené v posteli dokážete využiť. To je tretina vášho života uväznená v spánku, ktorý nevyhnutne potrebujeme. Znie to ako sci-fi, aby človek dokázal spať a zároveň fungovať, vytvárať niečo kreatívne, premýšľať proste daný čas nejako zužitkovať vo svoj prospech. Chce to veľa trpezlivosti a ešte viac tréningu no ubezpečujem Vás, že je to možné. Táto schopnosť sa nazýva lucidné snívanie. Čo v preklade znamená vedomé snívanie, čiže stav, keď sa Vaša myseľ nachádza v sne ale zároveň si to uvedomuje. Tým pádom človek dostáva stopercentnú kontrolu nad tým, čo sa v danom sne deje a už je len a len na ňom, či sa bude nečinne prizerať alebo zakročí a začne pretvárať snovú realitu podľa svojho uváženia. Poďme sa pozrieť na pár metód ako dosiahnuť tento priam neuveriteľný jav.

spánek

1.      Preskúmanie reality
Jednou z metód, ako si navodiť lucidný sen je preskúmanie reality. Ako na to? Stačí, ak sa cez deň budete častejšie pozerať do zrkadla a uvedomovať si, že ste hore. Po istom čase, to isté potom zopakujete v sne. Ak sa uvidíte rozmazane alebo nebudete vedieť zaostriť na vlastné črty tváre, zistíte, že práve snívate. Existuje mnoho metód ako preskúmať snovú realitu, stačí len cvik.

2.      Snové znaky
Ak elektronika nefunguje tak ako má, známe tvary sa deformujú a vyzerajú zvláštne alebo ste si istý, že presne to isté sa už dialo, aj to môže byť ukazovateľ, že to nie je reálne.

3.      Zapisovanie
Pred spaním by ste si mali opakovať sami pre seba, že si daný sen zapamätáte. A vždy keď sa zobudíte ráno alebo počas noci, zapisovať si všetko čo si zo sna pamätáte. Potom sa zas pokúsiť zaspať a svojou predstavivosťou vrátiť späť do sna.

ložnice

4.      Prerušovanie spánku
Táto metóda nie je veľmi príjemná pretože predstavuje prebúdzanie sa nasilu po 5 až 6 hodinách. Po chvíli bdenia je väčšia šanca, že ďalší sen bude lucidný. Takisto pomáha zaujímať sa o túto tematiku a čítať články, čo uchová vašu myseľ väčšinu času v strehu.