To pravé zábradlie

Zábradlie má byť v prvom rade funkčné – aby spĺňalo svoj účel. A v druhom rade by ste s ním nemali mať žiadne starosti navyše. Malo by byť teda jednoduché a zabezpečovať plnú funkčnosť po celé desaťročia. Alebo teda minimálnu údržbu a funkčnosť už priam navždy. Také zábradlie nájsť niekedy trvá aj dlhšie, pretože máloktoré spĺňa obidve tieto kritériá. Estetické hľadisko je ďalšie, ktoré by mohlo byť splnené, ale zároveň nie je nevyhnutné ako predchádzajúce dve. Pretože aj tak sa niekomu môže páčiť a inému sa zasa páčiť nemusí. Je to len uhol pohľadu.

Chceš teda vedieť aké zábradlie sa ti zaručene bude hodiť a páčiť práve k tebe na balkón?

Je to antikorové zábradlie.

banisters-1270377_1920

Vďaka antikorovému materiálu si zabezpečíš to, že ho nebudeš musieť príliš udržiavať. Údržba je veľmi jednoduchá, až tak, že by si ju mohol dať na starosti aj svojim deťom namiesto teba. Naozaj by to zvládli bez najmenších problémov. Ty by si si tak ušetril ešte viac času ako pri iných materiáloch, o ktorých si uvažoval ako o budúcich zábradliach tvojho balkónu. Antikorový materiál určite oceníš, keď si budeš všímať ako u tvojich susedov zábradlie hrdzavie a oni sa nevedia zbaviť korózie – čiže hrdze na ňom. Ty si môžeš len sladko oddychovať a ďakovať za to, že si sa rozhodol investovať do takého materiálu, ktorý nehrdzavie a vydrží aj dlhé roky. To sa oplatí.

wheelchair-4164107_1920

Nech už teda dáte na moju radu alebo nie, rozhodne vám to zábradlie bude treba. Dajte si však pozor na to, aby ste nakoniec pri výbere neprebrali. Hovorí sa, že keď sa človek dlho rozhoduje, tak potom buď aj tak vyberie prvú možnosť alebo vyberie takú možnosť, ktorá vlastne vôbec nie je výhodná zo žiadnych hľadísk, ktoré pred tým zohľadňoval. To znamená, že nakoniec preberie tak, že ani nemusel vyberať, lebo vyberie úplne zle. No, čo už, aj také prípady sa stávajú. I keď dosť často, ale taký je život.