Trápi vás šedivá brada? Zafarbite si ju

Doba ide dopredu a spolu s ňou aj kozmetika. Ešte niekoľko rokov dozadu boli muži, ktorí si farbili vlasy považovaní za metrosexuálov. Dnes ide o úplne normálni vec. Podobné je to aj s farbami na bradu. Keďže brady  a fúzy dnes letia, nie jeden muž sa o túto časť svojej tváre stará viac, ako o čokoľvek iné. Pokiaľ do tejto kategórie patríte, čítajte ďalej.

model
 
„nefarbiace gély“
 
Na výber máte niekoľko výrobkov. Prvým sú permanentné gély, ktoré nezmenia farbu vašej brady, ale iba zafarbia tie časti, ktoré nepôsobia najkrajšie. Je jedno, či vás trápia šediny, alebo vám brada v lete na niektorých miestach vybledne. Ak sa pre tento produkt rozhodnete, vyberajte si gély bez obsahu amoniaku. Výhodou týchto gélov, je najmä to, že brada a fúzy pôsobia veľmi prirodzene.
 
Klasika
 
Na výber máte samozrejme aj klasické farby. Pri ich výbere však buďte opatrní. Ak by ste siahli po príliš svetlom, alebo naopak svetlom odtieni, vaša brada by pôsobila veľmi umelo a neprirodzene. Aj pri mužskej kráse platí, že prirodzenosť je na nezaplatenie.
 
Spolu s farbou, alebo gélom, môžete užívať aj takzvaný aktivátor, ktorý sa postará o to, aby zafarbenie pôsobilo čo najlepšie.
 
úprava

Nezabudnite na starostlivosť
 
Ak sa rozhodnete takto svoju bradu skrášliť, nezabudnite ani na dôkladnú starostlivosť. Podobne ako pri vlasoch, aj tu platí, že všetky farby vplývajú negatívne na kvalitu brady a fúzov. Dobrou voľbou sú prírodné oleje, alebo vosky. V prvom rade vašu bradu vyživia, takže bude pôsobiť veľmi zdravo. Ich výhodou je aj to, že nimi môžete bradu tvarovať ako potrebujete. To ocenia najmä tí páni, ktorým siaha až po kolená. Ďalšou možnosťou sú balzamy. Nezabúdajte ani na pravidelné česanie a umývanie. Pokiaľ chcete, aby vám farba vydržala čo najdlhšie, používajte napríklad jadrové mydlo. Vyhnite sa agresívnym kozmetickým prípravkom, ktoré farbu vymyjú raz dva.

4.7/5 - (3 votes)