7 miest, ktoré by ste mali navštíviť pred tým ako zomriete

Mnohé štúdie poukazujú, že cestovanie je pre ľudský organizmus zdravé a taktiež na to, že vás spraví múdrejšími. Takže teraz uchopte papier a ceruzku alebo v moderných termínoch vytvorte novú poznámku vo svojom smartfóne. Nastal čas vytvoriť si tento zoznam vytúžených miest, pre niekoho aj zoznam snov.
Bod č. 1: Vytvorte zoznam vytúžených miest.

antika

Bod č. 2: Cestujte po svete.
Čo sa týka bodu č. 1, s týmto vám teraz pomôžeme. Na to aby ste cestovali po svete budete potrebovať niekoľko cieľových destinácií, aby sa mohlo začať vaše dobrodružstvo. Nebojte sa, máme tu niekoľko tipov. Keď sa vydáte na cestu po svete, uistite sa, že každé z týchto úžasných miest bude na vašej trase.

1. Machu Picchu, Peru
Machu Picchu je starobylé mesto Inkov, ktoré sa datuje do 15. storočia a rozprestiera sa na vrchole nad posvätným údolím. Obnovená lokalita ponúka fantastický pohľad na históriu Inkov a ešte skvelý pohľad na ohromujúcu scenériu.

2. Pyramids of Giza, Egypt
Keďže je to jediný zo Siedmych divov sveta, ktorý je do značnej miery neporušený určite stojí za návštevu. Pyramídy v Gíze, ich stavba sa datuje do roku 2 560 pred naším letopočtom a Veľká pyramída v Gíze bola najvyššou ľudskou stavbou viac ako 3 800 rokov.

3. Stonehenge, Amesbury, England
Okolo Stonehenge sa ukrýva veľa tajomstva. Niektorí vravia, že je to len hromada 25-ton skál, ale aj napriek tomu je to skutočne krásny pohľad. Objednajte si výlet so sprievodcom a navštívte ho pri západe slnka.

4. Salar De Uyuni, Bolivia
Táto masívna soľná plocha – najväčšia na svete – sa rozprestiera na obrovských 6 576 štvorcových kilometroch. Bola formovaná niekoľkými starými jazerami. Považuje sa za najväčšie zrkadlo sveta a ponúka úchvatný pohľad.

5. The Grand Canyon, Arizona, USA
Vytvorená niekoľkými tisícročiami riekou Colorado. Masívne skalné múry sa rozprestierajú na dĺžke väčšej ako 322 kilometrov.

6. The Great Blue Hole, Belize
V blízkosti pobrežia Belize, potápači nájdu ponorovú výlevku nazvanú Veľká modrá diera, kde je voda 124 metrov hlboká, pri šírke viac ako 299 metrov. Takže a je ľahko viditeľná z vtáčej perspektívy.

pomůcky

7. Bora Bora, French Polynesia
Kúsok raja. Tento ostrov leží 143 kilometrov severozápadne od Papeete, v južnom Tichom oceáne a vyznačuje sa výnimočnými tyrkysovými vodami, bielymi pieskovými plážami a krásnou zeleňou.

4/5 - (4 votes)