Aké zábradlie zvoliť, kam a prečo?

Túžite po novom bývaní? To samozrejme málokto, pretože rozhodne nejde o cenovo prístupnú záležitosť. Preto sa väčšina ľudí orientuje skôr na „prerábku“ svojich súčasných, vlastných priestorov.

Zásadný efekt dokáže priniesť napríklad obmena zábradlia na vašom schodisku. Áno, tento bezpečnostný doplnok môže byť zároveň silne dekoračným a priniesť vášmu bývaniu vytúžený efekt inovácie!

schodisko, červené zábradlie

Na výber ale máme niekoľko možností. Konkrétne z hľadiska materiálu samotných zábradlí, ale aj ich výplne. Predstavme si preto v stručnosti pár najznámejších možností a ich využitie v reálnych situáciách.

Známe je drevené zábradlie, čo sa ale najideálnejšie hodí do priestorov, akým je vaša rekreačná chata. V takom prípade prinesú asi najlepší estetický efekt. Majú osobitý naturálny dizajn, k slabším stránkam však môžeme priradiť náročnosť ich údržby a zrejme i kratšiu životnosť. Hlavne ak sú exteriérové a sú vystavené nemilosrdným vonkajším podmienkam, spomeňme napríklad dážď.

Pokiaľ ale svoju pozornosť zameriame na klasické priestory, napríklad na moderný interiér a rodinné bývanie, uprednostníme asi iné alternatívy. Spomeňme napríklad sklenené zábradlia, čo sú veľmi, veľmi estetické, elegantné a poskytujú priesvitnosť. Sú zároveň nadčasovým trendom a to už pomerne veľa rokov. V tomto smere sú nestarnúce, vždy ukážu štýlovo. Veľmi dobre ukážu napríklad v spojitosti s dekoračným a zároveň funkčným LED osvetlením. Sú ale predovšetkým dekoračným doplnkom a nemusia poskytovať také vlastnosti ako nerezove zabradlie.

zábradlie, žena, modelka

 Tým pádom sa dostávame k tejto tretej voľbe. Nerezová oceľ je univerzálny materiál, ktorý je cenený predovšetkým vďaka svojej odolnosti. A to aj v prípade, ak sa rozhodneme umiestniť tento bezpečnostný doplnok na exteriérové schodisko, na terasu, či na balkón. Má schopnosť dlhodobo ustáť aj náročnejšie vonkajšie podmienky a uchovávať si pritom svoj pôvodný vzhľad. Navyše predstavuje nenáročnú, minimálnu údržbu, kedy ho stačí raz za čas pretrieť utierkou a prostriedkom, čo slúži na lesklosť nereze.