Doplnok objektu – sklenené zábradlie na balkón

Sklo má spoločnú výhodu pre využitie v interiéri alebo exteriéri – je to neutrálny prírodný materiál, ktorý sa dobre kombinuje s ostatnými doplnkami vo forme kovu, nerezu a dreva.

Je to vhodný materiál aj pre realizáciu balkóna a jeho zábradlia vo forme skla. Sklenené zábradlia si dnes všímate na mnohých balkónoch a možno si ani neuvedomíte, aké sú funkčné, praktické, výborne ladiace s objektom a maximálne moderné a estetické.

apartment-2138949_640

Sklo je materiál, ktorý je priezračný, dokonale pevný prírodný materiál, správne láme svetlo a zásobuje tak priestor jasom, má jednoduchý štýl a nevtieravú eleganciu.

Ponuka sklenene zabradlie na balkon Vám ponúkne dokonalú predstavu o sklenenom zábradlí pre balkón a navrhne Vám korektnú ponuku jeho výberu podľa Vašich požiadaviek, charakteru objektu a architektonických potrieb.

Balkón je fenomén nielen modernej doby, aj história nám ukazuje jeho významnú funkciu, nielen estetickú ale aj praktickú. Balkón je miesto relaxu, závanu novej čerstvej energie a priestoru pre náš oddych.

balcony-2526221_640

Balkón je ale zároveň podobné miesto ako schodisku, jedná sa o plochu, ktorá vybieha do priestoru a vyžaduje si bezpečné ohraničenie a podporu. Ponúkané sklenené zábradlie bude pre Vás spoľahlivou ochranou, vytvorí bezpečnú bariéru pre voľný pohyb na balkóne. Podobne ako aj v ostatných priestoroch objektu, bezpečnosť je vždy na prvom mieste a táto aj legislatívna požiadavka je splnená do bodky vďaka použitému bezpečnostnému sklu s vlastným patentom a certifikátom. Sklo má spravidla vonkajšiu fóliu matnú, nepriehľadnú pre zabezpečenie súkromia, ale v ponuke nájdete aj číre sklo alebo motívy vytvorené pieskovaním, ktoré pri vkusnej kombinácii s architektúrou dokážu zmeniť aj starší balkón.

Bezpečnostné sklo má viaceré spôsoby ukotvenia, buď do nerezového alebo hliníkového plášťa, ktorého základom je stĺpik alebo bezpečnostný kolík. Voľba skleneného zábradlia na balkón s minimom kovových, nerezových alebo drevených doplnkov pôsobí veľmi nadčasovo a dáva celému objektu luxusný nádych a čisté tvary.

Architektúra považuje balkón a jeho zábradlie za vnemovú dominantu stavby spolu s ostatnými vonkajšími prvkami a pripisuje im dôležitosť.

Investícia do kvalitného skleneného zábradlia sa z časového hľadiska vyplatí – má dlhú životnosť pri minimálnych požiadavkách na údržbu, je spoľahlivé, nanajvýš estetické a ponúka zväčšenie a rozjasnenie Vášho balkóna.