Ako na moderný interiér?

Zariaďovanie interiéru patrí medzi tie príjemné povinnosti. Nie je to však iba výber nábytku a dekorácií. Už pri stavbe domu by ste nemali zabúdať aj na podlahu, dvere či okná. Všetko by malo spolu ladiť. Zatiaľ čo pri podlahe si človek môže vybrať z rôznych materiálov a farieb, interiérové dvere je ťažšie doladiť.

sklenené dvere

Najpoužívanejším materiálom pri voľbe dverí do celého domu je drevo. Popravde aj najpraktickejšie. No ak máte zmysel pre dizajn a svoj domov chcete mať s nádychom luxusu, nemusíte míňať množstvo peňazí na drahé doplnky. Moderný štýl docielite jednoducho. Zakomponovaním skla. Sklo je čistý materiál, ktorý dokáže miestnosti opticky zväčšiť a pritom vyzerajú priestranné a presvetlené. Najčastejším využitím skla v moderných domoch je zábradlie na schodisku a interiérových dverách. Áno dvere. Väčšina novostavieb má veľkú časť obytnej plochy otvorenú. V takýchto priestoroch môžu dvere pôsobiť rušivo.

Použitím skla však interiérové dvere dokonale zapadnú do priestoru. Pôsobia moderne a minimalisticky. Najčastejším použitím v domovoch je najmä pracovňa. Sklenené dvere posuvné dokonale podčiarknu dôležitosť tejto miestnosti. Využitie nájdu aj v predsieni ako vstupná brána do interiéru. Pre odvážnejších sú skvelým doplnkom aj na kúpeľni. Krásne ukážu s kovovým madlom. Aj keď sa čistenie takéhoto povrchu môže zdať náročné, postačí vám vhodný prípravok a handrička určená na sklo. Pár pretretí a dvere sú ako nové.

sklenené dvere

Pri sklenených dverách sa nemusíte báť o súkromie. O to neprídete, ak si namiesto číreho vzhľadu zvolíte mliečne sklo. Štýlov a prevedení je mnoho. Či už máte jasnú predstavu alebo zveríte svoj interiér do rúk odborníka, sklenenými dverami určite nič nepokazíte. Práve naopak. Vaša návšteva nebude od tohto moderného kúsku vedieť odtrhnúť zrak. V tejto dobe sa nebojte experimentovať.