Ako si svojpomocne vysiať trávnik

Vždy som obdivoval domy, pred ktorými sa rozprestierali nádherne zelené trávniky. Jedného dňa som si ale povedal, že stačilo obdivovania! Vybral som sa do záhradníckych potrieb, nakúpil všetko potrebné a pustil som sa do „výroby“ môjho vlastného.

tráva
 
Zvolil som síce pracnejší, ale jednoznačne lacnejší spôsob, teda vysievanie.Trávové koberce sú veľmi rýchle, určite aj estetické riešenie, ale ak zistíte ich cenu, tak vás vaše nadšenie pravdepodobne prejde. Vlastný výsev vám zaberie viac času a hlavne príprav, no výsledný efekt, môže byť rovnako výborný.
 
Na začiatok si samozrejme kúpite semená trávy. Dostanete ich aj v bežnom supermarkete,skúsenejší záhradkári, by vám asi povedali, že nemusia byť kvalitné, no ja som ich kúpil a tráva z nich vyrástla. Podľa môjho osobného názoru, si preto môžete pokojne zaobstarať aj takéto. Cena závisí hlavne od toho, aký druh trávy chcete na svojej záhrade. V tejto téme nie som príliš zbehlý, takže si to radšej naštudujte na internete.
 
Pred tým ako som začal s výsevom, som musel pozemok samozrejme trochu upraviť. Nachádzala sa na ňom tráva, ale pôsobila veľmi skleslo. Na niektorých miestach pretŕčala hlina, no a krtince tiež nerobili ten najlepší dojem. Keďže som nechcel veľa utrácať, zavolal som si dvoch kamarátov, s ktorými sme jemne prekopali vrchnú časť zeme. Za dva dni sa nám podarilo takto pripraviť plochu s rozlohou asi pätnásť metrov štvorcových. Ak máte väčší pozemok, určite zvážte aj prenájom mini traktoru.

trávník

Tesne pre výsevom som celú plochu upravil hrabľami, aby bolo všetko pekne rovné.No a nakoniec som vysial semená trávi. V tomto smere s nimi naozaj nešetrite, pretože váš trávnik, by nebol dostatočne hustý. Prvé steblá sa objavili už po týždni. Trávnik, ktorý by som mohol nazvať trávnikom, vyrástol približne za mesiac. Vidíte? Nič komplikované!