S jarným upratovaním začnite v predstihu. Pomôže vám to nezblázniť sa

Jar je tu a s ňou aj slávne JARNÉ UPRATOVANIE! Tento zvyk, nás dokáže poriadne zničiť. Podobne ako na Vianoce, aj v tomto prípade začneme v jednu chvíľu upratovať a umývať všetko naraz. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, či to má vôbec zmysel? Povedzme, si úprimne, že asi nie. poupratovať by sme mali vtedy, keď na to máme chuť a hlavne keď to náš byt, alebo dom potrebuje. Ale keďže tento zvyk asi nezmeníme, teda jarné upratovanie nezmizne zo dňa na deň, je dobré ak s ním začnete v predstihu, aby ste sa pár dní pred veľkonočnými sviatkami nezbláznili.

kráska
 
Kedy sa do toho pustiť
 
Tento rok nám veľkonočné sviatky oficiálne začínajú devätnásteho apríla. s upratovaním preto nezačínajte pätnásteho. Dajte si naňho minimálne týždeň času. Verte, že takto vás aj sviatočné návštevy budú rozčuľovať menej, pretože nebudete strhaná zo zmývania dlážky a umývania okien.
 
Čo vlastne patrí k jarnému upratovaniu?
 
No, to je dobrá otázka. Pojem „jarné upratovanie“ sme si síce vymysleli, ale presný zoznam činností, ktoré by sme počas neho mali stihnúť, už nie. takže v konečnom dôsledku je to len na vás. Vo všeobecnosti ale platí, že jar je akýmsi novým začiatkom. Preto by ste mali svoj byt poriadne prevetrať, poumývať okná, povysávať všetky pavučiny, no a čo je najhlavnejšie, zbaviť sa všetkého nepotrebného.

mytí oken
 
Jar v šatníku
 
Jarné upratovanie je spojené hlavne s vyhadzovaním nepotrebných vecí. Pretrieďte si oblečenie v skrini. To, ktoré ste na seba neobliekli už roky zabaľte do škatule odneste napríklad na charitu. Ak patríte skôr k ženám, ktoré svoje starú kúsky zo skrine využijú na handry, alebo ručné práce, všetko vyperte a odložte do krabice. Jednoducho to nenechávajte v skrini.
 
Hlavne sa jarne neunavte
 
Jarná únava, to je ďalší obľúbený pojem. Tak aby ste ju s tým upratovaním ešte nezhoršili! Doprajte si na všetko čas a nezabudnite, že máte okolo seba aj rodinu, ktorá vám s drhnutím vášho príbytku môže pokojne pomôcť.