Ako správne pracovať z domu?

Najväčším problémom je väčšinou zadelenie času. Áno, je super, keď si môžete kedykoľvek vstať, dať kávu či zafajčiť cigaretu, popritom napríklad vyprať oblečenie či hockedy vybaviť lekára alebo rôzne veci na úradoch. Po čase sa však môže stať, že nebudete vnímať aký je deň, či koľko je hodín. Uvedomíte si, že ste boli „na vzduchu“ možno raz v priebehu dvoch týždňov. Veď načo chodiť do obchodu, pokiaľ máte dostatočné zásoby? Zistíte, že pracujete do skorého rána a vyspávate aj do neskorých poobedňajších hodín. Časom vás to však môže dostať do problémov a to nielen zdravotných.

kancelář

Najdôležitejšie je vyčleniť si čas, ktorý venujete len práci. Ideálny by bol čas podobný bežnej pracovnej dobe, ktorú by ste strávili v kancelárii a to napríklad najprv od ôsmej do dvanástej, kedy by nasledovala prestávka na obed. Môžete si navariť doma alebo vybehnúť do reštaurácie, lepšou, hoc drahšou voľbou je reštaurácia. Keď si budete variť doma, dávajte pozor, aby ste na notebook či na čokoľvek na čom pracujete ani len nepozreli. Mohlo by vás to zaujať, zdržať a následne by ste na svoj obed možno aj zabudli.

pracoviště

Po prestávke pokračujte v práci, povedzme od tej druhej do štvrtej, kto chce, môže pracovať až do večera do ôsmej-deviatej, záleží na tom, koľko práce ešte máte pred sebou či na vašom deadline.Potom nasleduje čas už len pre vás – vybehnite von s kamarátmi do baru, doprajte si teplú vaňu či si pozrite nejaký dobrý film. Spať však choďte v normálnom čase okolo desiatej až jedenástej večer, aby ste boli ráno vyspatí.
Dávajte si pozor, aby ste sa opäť neocitli v nesprávnom režime, snažte sa dodržať tento postup. Skúšajte to, kým sa vám to nepodarí, nemusí vám to výjsť hneď na prvýkrát. Myslite na rôzne voľnočasové aktivity, šport či dovolenku, nezabíjajte svoj deň spánkom a noc prácou. Neboli by ste spokojní s výsledkami svojej práce, so svojim životom a najmä by ste boli nevyspatí či zbytočne nervózny.

4.2/5 - (4 votes)