Ktorý druh hotela spĺňa vaše predstavy?

Po svete nájdete veľké množstvo hotelov ponúkajúcich ubytovanie, stravovanie a podobné služby. Všeobecne sa hotely delia na odvetvia.
 
hotelová hala.jpg

Mestský hotel v centre

Hotely tohto druhu sú dobré pre pobytové návštevy a individuálnych klientov. Využívajú ich tiež cestovné kancelárie pre malé skupinky či letecké spoločnosti pre svoju posádku. Nájdete v nich kongresové služby aj možnosti spoločenských akcií. Nachádzajú sa v blízkosti obchodného alebo historického centra mesta s dostupnosťou obchodov, historických pamiatok, finančných centier a dopravných staníc.

Prímestský hotel – motel

V moteloch zväčša nájdete hostí, ktorí tam prišli stráviť jednu noc a cestujú ďalej. V priestoroch sa nachádza reštaurácia, často navštevovaná hosťami a množstvom prechádzajúcich zákazníkov. Parkovacie priestory tohto druhu musia mať väčšiu kapacitu, čo platí aj na lôžka. Motely ponúkajú konferenčné priestory na školenia či semináre. Nachádzajú sa pri diaľniciach a rýchlostných cestách, najčastejšie na križovatkách medzinárodných ciest.

Letiskové hotely

Tieto zariadenia sú určené na prevažne krátkodobé pobyty hostí, pasažierov zmeškaných či zrušených letov, posádky leteckých spoločností. Izby sú predávané na hodiny, namiesto nocí. Ponúkajú donášky jedla na izbu a skoré raňajky. Najčastejšie ich nájdete priamo na letisku alebo v jeho blízkosti.

Vidiecky hotel

Vidiecke ubytovacie zariadenia sú určené pre individuálnych klientov, ktorí prídu na dlhší pobyt. Najväčšiu obsadenosť majú počas víkendov, pričom ponúkajú menší počet izieb a špecializovanú reštauráciu. Často sa nachádzajú v zrekonštruovaných historických budovách.

hotelový pokoj.jpg

Plážový hotel

Izby bývajú rezervované cestovnými kanceláriami aj mesiace dopredu pre individuálnych klientov na prázdninový pobyt. Dôraz sa kladie na výhľady z izieb a množstvo dodatočných služieb, napr. wellness, animačné programy alebo fitness centrum. Tieto zariadenia majú viacero barov a ponúkajú polopenziu alebo all-inclusive.

Horský hotel

Sú určené pre individuálnych turistov a návštevníkov či skupiny z cestovných kancelárií. Majú reštauračné zariadenie, ale zameriava sa hlavne na podávanie večerí.

Kúpeľný hotel

Tieto zariadenia ponúkajú pobyty na dlhú dobu, niekedy aj tri mesiace. Reštaurácia je prevádzkovaná celodenne a podáva diétnu a odporúčanú stravu. Medzi ponúkané služby patria hlavne balneo, lekárske a doplnkové služby.

Luxusný hotel

Zariadenie ponúka menší počet izieb, avšak majú väčšie rozmery. Luxus spočíva v umiestnení v historickej budove. Každý hosť sa musí osobne registrovať. Medzi hlavné služby patria masáže, fitness a bazén, vinotéka so značkovými vínami či knižnica, salóny a fajčiareň.