LED pásky, ktoré oživia každý priestor

LED osvetlenie sa dá nazvať ako revolúcia v systémoch osvetlenia, pretože má oproti doposiaľ známym a používaným typom osvetlenia niekoľko neprekonateľných výhod. Nezáleží na tom, aký veľký priestor potrebujete osvetliť, či máte radi prirodzenejšie svetlo alebo potrebujete čo najväčšiu svietivosť. Nezáleží ani na tom, či chcete použiť LED osvetlenie v interiéri alebo v exteriéri, pretože akékoľvek sú vaše požiadavky, LED osvetlenie si môžete prispôsobiť vašim potrebám. Určite vás poteší aj široká ponuka od rôznych žiaroviek, cez LED reflektory a LED panely, či LED pásky.

svetelný LED pás

Najmä v období pred Vianocami vzrastá obľuba dekoratívneho osvetlenia prevzatého podľa príkladu zo Spojených Štátov. Okrem klasického osvetlenia naberajú na popularite LED pásky, ktoré majú všestranné využitie a dajú sa prispôsobiť ku každého vkusu a priestoru. LED pásy majú na svojej spodnej časti samolepiacu pásku na upevnenie a vrchnú časť tvoria samotné LED čipy. Tieto čipy sú pospájané do segmentov, z ktorých každý ma rovnaký počet diód v danom páse. Výhodou je, že ak vám nesadne dĺžka LED pásu, môžete z neho kúsky odstrihnúť v označených častiach medzi segmentami čipov. Tieto pásy sa odporúča aplikovať do hliníkovej lišty.

V závislosti od toho, či si plánujete LED pásmi skrášliť interiér alebo exteriér treba myslieť na vhodnosť daného pásu do ktorého prostredia, pretože nie všetky musia byť vhodné na styk s vodou. Preto ak chcete pás umiestiť do exteriéru siahnite určite po páse označenom IP68, ktorý je vodotesný. Pásy zaliate do silikónu s krytím IP65 sú taktiež vhodné na kontakt s vodou, ale len krátkodobo, takže sú vhodné na umiestnenie napríklad do kuchyne, či kúpeľne. Napokon pásy s najnižším stupňom ochrany IP20 sú vhodné do interiérov.

farebný svetelný LED pás

Ďalšie parametre, ktoré by ste mali zvážiť sú farba svetla, pretože rovnako ako iné LED svietidlá aj LED pásy môžu mať teplú, studenú a neutrálnu bielu farbu. Pokiaľ hľadáte niečo na ozvláštnenie priestoru, existujú aj pásy s farebným svetlom alebo stmievateľné pásy, či pásy na diaľkové ovládanie. Informácie o svetelnom toku, ohľadom napätia, či správneho nabíjacieho zdroja sú rovnako dôležité, a preto si pred kúpou dobre naštudujte parametre daného pásu.

Posted in Nezařazené