Stavte na kvalitu. Vaše ruky sa vám odvďačia.

Krémy, ale taktiež prípravky na ošetrovanie nechtov, dostanete aj v lekárňach. Ich cena je dokonca niekedy omnoho nižšia, ako pri produktov v drogérií. Tu sú niektoré z nich, ktoré sa o vaše ruky, spoľahlivo postarajú. Niekomu samozrejme nemusia vyhovovať. Vždy si preto kozmetiku vyberajte podľa typu pleti, alebo prípadných alergií.

malba

  1. Krém Kosmin na nechtové lôžko. Cena tohto krému, sa pohybuje od troch do približne šiestich eur. Záleží to na konkrétnej predajni. Neobsahuje parfumy ani farbivá, takže je ideálnou voľbou aj vtedy, ak máte citlivú pokožku. Môžete ho použiť na extrémne suchú pokožku, starostlivosť o nechtové lôžko, ale aj pri ekzémoch. Obsahuje vysoké množstvo vitamínu E a pupalkový olej.
  2. Ak, tak určite na svoje nechty pravidelne nanášate množstvo laku, ale aj odlakovačov. V prvom rade je potrebné, aby boli aj tieto produkty dostatočne kvalitné. Lacné výrobky obsahujú látky, ktoré nechty nadmerne ničia. V lekárni si môžete zakúpiť špeciálny revitalizujúci lak na nechty. Nájdete ho v rôznych verziách a taktiež pod rôznymi značkami. Jedným z nich je napríklad Sililevo. Nechtom dodáva najmä minerály a ostatné potrebné látky. Preto sa nielen uzdravia, ale navyše spevnia, takže ani v budúcnosti nebudete musieť bojovať s ich lámaním, alebo praskaním.

manikůra

  1. Na extrémne suchú, alebo podráždenú pokožku na rukách, môžete použiť Sudocrem. Táto značka je asi všetkým dobre známa. Krém sa môže používať na akékoľvek časti tela. Keďže však ide o veľmi rýchlu pomoc, na ruky je ako stvorený.
  2. Elektrický pilník od firmy Scholl, nemusíte použiť iba na chodidlá. S jemnou násadkou, si môžete opilníkovať aj stvrdnutú pokožku na rukách. Buďte však opatrní, aby ste si hlavne v okolí nechtov, jemnú kožu nezošúchali až do krvi.
  3. Na regeneráciu citlivej, suchej, alebo popraskanej pokožky, vyskúšajte prípravok od topnatur, ovsený kúpeľ. Je síce určený na celé telo, môžete však využiť len na ruky.