Trápi vás suchá pokožka? Už nemusí.

Suchá pokožka trápi viac ako polovicu svetovej populácie. Dôvody môžu byť rôzne. Špecifickou kategóriou sú osoby, ktoré trpia ekzémami, alebo kožnými alergiami. Na našu kožu najviac pôsobia vonkajšie faktory. Vnútorná výživa je až na druhom mieste, to však neznamená, že nie je dôležitá. Naopak vek a pohlavie, o jej stave vôbec nerozhodujú.
 
pláž7
 
Krásne chodidlá
 
Asi najviac ľudí trpí suchou pokožkou na chodidlách. Je to úplne prirodzené, pretože koža na nich dostáva najviac zabrať. Okrem toho, je naše telo v dolných partiách prirodzene suchšie. Aj keď naše nohy, vieme pred svetom skryť, zanedbávať ich nie je rozumný nápad. Koža na nich, má totiž tendenciu enormne zhrubnúť a následne praskať.
Ak to necháte dospieť až do takéhoto stavu, náprava je veľmi komplikovaná. Navyše vám to môže spôsobiť  veľmi veľké problémy, i pri bežnej chôdzi.
 
Minimálne dva krát za týždeň, by ste si mali svoje chodidlá poriadne vyšúchať pemzou, alebo použiť špeciálny elektronický pilník. Hneď potom, na nich naniesť hrubú vrstvu mastného krému a nasadiť ponožky. Tie si môžete nechať pokojne celú noc. Okrem tejto procedúry je dobré, ak si nohy budete natierať po každom sprchovaní, hydratačným krémom. Ak ste spozorovali začínajúce praskliny, začnite si ich pravidelne natierať vazelínou.
Vysýchanie pokožky na chodidlách ovplyvňujú aj vysoké podpätky. Ak teda máte tento problém, radšej sa im úplne vyhnite.
 
Ako svoju pokožku ochrániť
 
Medzi faktory, ktoré ovplyvňujú našu pokožku, patrí tiež suchý vzduch, nadmerné používanie klimatizácie, zafajčené priestory, či prehnaná hygiena.
Ak ste fajčiar, pravidelne svoj byt vetrajte. So suchým vzduchom vám môžu poradiť rôzne zvlhčovače. Ideálna hodnota vlhkosti je 50 percent. Dôležitá je i teplota. Tá by nemala prekračovať 20 stupňov Celzia.
 
kráska

Pod prehnanou hygienou rozumieme príliš časté sprchovanie a užívanie telových gélov. Tvrdá voda je pre našu pokožku extrémne škodlivá. Jej účinky zmiernite používaním hydratačných telových krémov a olejov. Tie by ste mali používať po každom sprchovaní a kúpaní, ešte kým je vaša pokožka vlhká. Úplne sa vyhnite alkalickým mydlám. Siahnite skôr po prírodných výrobkoch s obsahom glycerínu, alebo rastlinných a silikónových olejov.

3.2/5 - (4 votes)
Posted in Nezařazené