Známy komik mal za manželky tri tínedžerky

Bol to komik a svetoznámy zabávač. Celebrita, ktorú začiatkom storočia poznal celý filmový svet, Charlie Chaplin. Aj taká hviezda ako on mala svoje temné stránky a medzi jednu z nich patrili ženy. Bol nimi priam posadnutý, viackrát sa oženil, ale ani jeden zväzok mu dlho nevydržal. No čo je najviac zarážajúce, bol vek jeho manželiek. Zaujímali ho totiž stále mladšie ročníky.

klobouk
 
Osobnosť Chaplina
 
Vlastným menom sa volal Charles Spencer Chaplin, narodil sa v Londýne 16.apríla 1889. Bol hudobný skladateľ, režisér, herec aj producent, ktorý sa preslávil hlavne počas éry nemého filmu. Jeho kariéra trvala dlhých 75rokov, s herectvom začal už ako dieťa a svoju poslednú rolu odohral len rok pred smrťou. Zomrel na Vianoce, 25.decembra 1977.

kino film
 
Falošné tehotenstvo
 
Ako prvú si za manželku zobral iba 17 ročnú herečku Mildred Harrisovú, Charlie mal vtedy 29 rokov, takže bol medzi nimi dvanásťročný rozdiel. Lenže Mildred bola na svoj vek veľmi vynaliezavá. Aby dostala Chaplina pred oltár, vymyslela si, že je tehotná. Ani táto zámienka jej nezaistila manželstvo na celý život, po štyroch rokoch sa Charlie totiž oženil znova.
 
Perverzný Charlie!
 
Ako tridsťpäťročný si vzal 16 ročnú adolescentku Litu, s ktorou sa zoznámil, keď pracoval na filme Kid. Lita bola ešte veľmi mladučká, mala vtedy len dvanásť rokov. Ona už na rozdiel od predchádzajúcej Mildred tehotná naozaj bola. Ani toto manželstvo však nemalo dlhé trvanie, Lita po polroku požiadala o rozvod. Ako dôvod uviedla, že Chaplin je perverzný! Rozvod sa nakoniec uskutočnil až po troch rokoch, no to už spolu stihli mať dvoch synov.
 
svatba

Oona bola posledná
 
Charlie mal medzitým ešte iné vzťahy, no mladých mileniek sa nedokázal vzdať. S Oonou O´Neillovou sa oženil, keď mal 54rokov a ona sotva 18… Práve v tom čase sa ale rozvádzal s inou ženou a tá mu tvrdila, že majú spolu dcéru. Z manželstva s Oonou sa narodilo dievča, Geraldine Chaplinová, tiež sa z nej stala herečka, ktorá je známa aj súčasnému divákovi.

5/5 - (3 votes)