Kto sú favoritmi na tohtoročné majstrovstvá sveta vo futbale?

–          Španielsko – Španieli majú tento rok veľmi kvalitný tím. Na čele s Iscom, ktorý je vo svojej životnej forme, ako aj kvalitný David Silva alebo Andrés Iniesta, pre ktorého sú tieto majstrovstvá poslednými. Nehovoriac o obrancovi, kapitánovi Realu Madrid ako aj reprezentácie, Sergiovi Ramosovi. Pri jeho boku Gerard Piqué, na bokoch obrany Dani Carvajal a Jordi Alba. V bránke David De Gea. Španielsko bude tohto roku jednoznačným favoritom.

fotbal

–          Francúzsko –Po prehre vo finále domáceho Eura spred dvoch rokov to budú chcieť určite napraviť. Griezmann, Pogba, Kanté, Mbappé alebo LLoris na to určite šancu mať budú.

–          Argentína –Naozaj hviezdny útok v podaní Agüera, Messiho, Higuaína alebo Di Mariu ma určite taktiež šance na získanie titulu majstra sveta.

–          Brazília –Neymar, Marcelo, Willian, Casemiro, Thiago Silva. Silný tím ako v útoku, tak aj v obrane. Určite nepotešia žiadneho súpera.

–          Portugalsko –Víťaz Eura 2016. Cristiano Ronaldo ako ťahúň tímu. Celková kvalita tímu môže za ostatnými trocha zaostávať, no je to tím, ktorý sa nevzdáva a toho dokázal aj na spomínanom európskom šampionáte.

míč

–          Belgicko –Eden Hazard, Dries Mertens, Kevin de Bruyne, Kompany, Courtois. Taktiež veľmi komplexný tím s množstvom mladých talentov.
Silným favoritom boli aj súčasní držitelia titulu šampiónov sveta, Nemci. Müller, Kroos, Khedira, Boateng, Özil alebo Neuer však svoj národ tento rok sklamali a zlyhali pri postupe zo základnej skupiny do vyraďovacej fázy turnaja. Naopak, vyzerá to tak, že silným a obávaným tímom sa stala chorvátska reprezentácia.
Je vysoko pravdepodobné, že práve jeden z týchto tímov bude oslavovať titul majstra sveta. Kto to ale naozaj bude a ako sa celý šampionát bude vyvíjať, uvidíme len sami pri televíznych obrazovkách a podaktorí aj v Rusku, v ktorom sa tohtoročné majstrovská sveta vo futbale organizujú.