Milostný vzťah – stojí za to pracovať na ňom

  • Neexistuje takmer nik, kto by mohol s istotou a 100% úprimnosťou v očiach prehlásiť, že jeho vzťah je, bol aj bude vždy dokonalý. V živote je to už raz tak – nič nie je isté a na nič sa nemôžeme spoliehať s úplnou istotou. Môže nás sklamať veľmi veľa vecí, či už máme na mysli zdravie, rodinu, priateľov alebo partnera. Bohužiaľ, je toho oveľa viac, ale to iba na ukážku.

svatvba

  • Partnerský vzťah s mužom býva často veľmi komplikovaný, máme neustále pocit, že nám muži nerozumejú, nevedia nás pochopiť a že náš vzťah nikdy nebude dostatočne dobrý. Vzťahy sú skutočne veľmi komplikované, ale asi k najpodstatnejším veciam v každom vzťahu sa radí najmä komunikácia, kompromisnosť a samozrejme najdôležitejšia je láska, pretože nemôžme predsa len vnímať vzťahy ako pracovnú povinnosť s návodom.

  • Nie som si istá, či vôbec existuje nejaký návod na dobrý vzťah, a ak existuje nejaký taký ktorý zaručene funguje a niekto ho poznáte, neváhajte ma kontaktovať. Na druhej strane, o čom by vlastne bol až „príliš“ dokonalý vzťah? Pravdepodobne by nás dosť dlho taký nezaujímal a dosť by sme sa v ňom nudili. Predsa vo vzťahoch potrebujeme aj dostatočné vzrušenie (niekedy možno až trošku prehnané) aby nás neomrzel. Na druhej strane – láska neomrzí. Teda, aspoň tá skutočná nie.

káska

  • Muži sú samozrejme iní, ako my ženy a odpoveď na otázky typu či je asi veľmi nejasná. Vtipne by sa dalo konštatovať, že pravdepodobne áno, ale na druhej strane, zamyslite sa nachvíľu nad vašim vzťahom – koľko krát vám dal váš muž pocítiť, že ste výnimočná, úžasná a milovaná? Koľko krát ste sa pri ňom cítili v bezpečí a bezstarostne? A koľko krát vám vyčaroval úsmev na perách aj z obyčajnej drobnosti? Ak sa práve teraz usmievate, nemusíte mať obavy, pretože váš vzťah je zdravý. Ak ste však mali problém vybaviť si aspoň pár takýchto okamihov, váš vzťah asi nebude to najlepšie čo vás kedy postretlo, a mali by ste sa zamyslieť, či má zmysel v ňom pokračovať.