Prvá verzus Business trieda – aký je medzi nimi rozdiel?

Cestujem pomerne často. Niekedy na dovolenku, inokedy za prácou alebo na návštevu detí v cudzine.

vestibul

Čoraz viac rodičov na Slovensku má žiaľ svoje deti v cudzine. Niekoho prekvapí moje povzdychnutie Ale ja by som naozaj úprimne bola rada, keby moje deti boli doma- na Slovensku. Je to do istej miery túžba sebecká. Chcela by som ich mať pri sebe ! Ale zároveň by som im tu mohla skôr pomôcť pri starostlivosti o deti. Skutočnosť je ale taká, že deti žijú v cudzine a tak sa rada- nerada musím prepravovať po Európe. Z letiska na letisko. Keďže si chcem vytvoriť vzťah s vnúčatami, pendlujem hore dole aspoň dvakrát ročne.

V lete a v zime chodievame na dovolenky lietadlom. K tomu sa pridruží pár služobných letov a tak vlastne využívam služby leteckých spoločností v priemere desať krát do roka. Tam a späť. Teda dvadsať letov.
Viem že rozdiely v cenách a službách leteckých spoločností sú veľké. Zaiste očakávam inú kvalitu pri platbe v stovkách euro ako pri platbe v desiatkach euro na tú istú vzdialenosť.

  • V najväčšej miere využívam ekonomickú triedu. V nej si nepriplácam ani za prioritné vybavenie. Využívam teda cenu letenky, ktorá je základná a je nie vysoká.

  • Občas pri cestách služobných ideme bussines triedou. Je to vyšší štandard. Komu sa zdajú sedadlá úzke v ekonomickej triede a chce cestovať pohodlnejšie- môže si priplatiť. Sedlo bude širšie a pohodlnejšie. V cene letenky už bude aj batožina do určitej veľkosti. V závislosti od leteckej spoločnosti vás aj ponúknu jedlom a nápojmi, ktoré sú v cene.

letiště

  • Najluxusnejšia by mala byť prvá trieda. Býva spravidla oddelená od ostatných cestujúcich. Ešte som ňou necestovala. Ponúka okrem pohodlnejších kresiel aj väčší životný priestor, súkromie a navyše jedlo a nápoje v ľubovoľnom množstve v cene.

Cestujúci tejto triedy nesedia spolu s vami v gate, ale majú samostatný salónik s občerstvením a vraj aj s lôžkom.

Posted in Nezařazené