Nerealistické ciele – na čo sú dobré?

Ľudia, ktorí vám hovoria, aby ste sa vyhli stanovovaniu nerealistických cieľov, sa obávajú sklamania. Tvrdia, že si musíte nastaviť realistické ciele, pretože dosiahnuteľné ciele sú motivujúce.

terč

Uvedomila som si však, že aj dnešní najvplyvnejší ľudia dosiahli veľkoleposť, preto, že si stanovili práve nereálne ciele www.archno.sk/dajte-si-nedosiahnutelne-ciele/.

Nereálne ciele sú dosiahnuteľné. Dnes by som vás rada povzbudila k tomu, aby ste stanovili nereálne ciele s tým, že vám poskytnem päť hlavných dôvodov, prečo by ste si ich mali dať.

1.Nereálne ciele vám pomôžu odstrániť strach z neúspechu
Najviac sa učíme z vlastných chýb a neúspechu. Nereálne ciele sú pre vás dobré preto, že si vďaka nim zvyknete na zlyhanie. Môžete niekoľkokrát zlyhať, pretože tieto ciele nie sú ľahko dosiahnuteľné. Takto odstránite váš strach z neúspechu, pretože budete poznať zlyhanie.

2.Nerealistické ciele zvyšujú vašu sebadôveru
Vaše úrovne sebavedomia sa zvýšia, keď dosiahnete nerealistický cieľ. Budete sa cítiť neprekonateľne a začnete veriť, že žiadny cieľ nie je pre vás príliš veľký. Pevne verte vo svoje schopnosti a nikdy sa nebudete báť veľkých problémov. Okrem toho budete odhodlaní a motivovaní dosiahnuť veľké veci.

3.Nereálne ciele vám pomôžu pracovať veľmi tvrdo
Dosiahnutie nereálnych cieľov si vyžaduje veľké úsilie a odhodlanie. Preto tieto ciele vás dostanú z vašej zóny pohodlia a urobia vás pracovitým človekom.

úspěch

4.Nikto nepozná odpoveď na všetko
Nikto nemá právo povedať, že nie je možné dosiahnuť konkrétny cieľ, pretože nikto nepozná všetky fakty. Ľudia, ktorí hovoria, že vaše ciele sú nereálne, používajú minulé skúsenosti ako hlavný základ svojich argumentov. Hovoria vám, že to nemožno spraviť, pretože to nikto predtým neurobil.

5.Nereálne ciele posunú vaše myslenie
Keď si nastavíte nereálne ciele, uvedomíte si, že ich nedosiahnete, ak nevytvoríte kreatívne stratégie. Tieto ciele si budú vyžadovať, aby ste prišli s dobre premyslenou stratégiou, a preto budete musieť premýšľať nekonvenčne a premýšľať nad svojimi presvedčeniami. Bude potrebné, aby ste premýšľali iným spôsobom ako doteraz.

Ohodnoťte příspěvek