Peniaze menia ľudí

Určite ste túto vetu už viackrát počuli. Peniaze menia ľudí. Je to naozaj tak? Dokážu nás peniaze zmeniť? Práve touto otázkou sa budem zaoberať v tomto článku. Budem sa snažiť nájsť na ňu odpoveď, keďže aj mňa veľmi zaujíma.
Zoberme si teda človeka, ktorý nikdy nemal veľa peňazí. Žil priemerný život a kupoval si veci bežnej spotreby. Zrazu sa mu naskytne príležitosť a začne zarábať oveľa viac. Čo sa stane? Je prirodzené, že zmení životný štýl. Ak si môže dovoliť luxusné tovary bude si ich aj kupovať.

peněženka

V momente ak začnete zarábať ocitnete sa aj v inej spoločnosti ľudí, ktorý sú na tom podobne. Je to prirodzené, že ľudia si hľadajú sebe rovnú skupinu ľudí s ktorými zdieľajú rovnaké vlastnosti a preferencie. Môže sa stať, že to človeka zmení. Buď iba na chvíľu alebo navždy.
 Na chvíľu je to vtedy, keď človek rýchlo nadobudne financie a začne sa meniť, inak správať. Všimnú si to aj jeho blízky a priatelia. No po čase si uvedomí ako sa správal a zmení sa to. Zistí, že takéto správanie nie je vhodné. Peniaze nenahradia rodinu a skutočných priateľov. Taktiež môžu zarobené peniaze rýchlo minúť a nič im neostane. Vtedy nastane takzvané „prebudenie“.

potřeby

Iné to je ak má človek pravidelný vysoký príjem. Vtedy je už prirodzené, že to ovplyvní aj jeho rodinu a aj ich preferencie. Zmení priateľov a nájde si sebe rovných. Je tu aj možnosť, že sa človek nezmení vôbec. Myslím tým jeho správanie. Ostane vo svojom vnútri taký aký bol. Len môže žiť kvalitnejší život. Je ťažké povedať kto ako zareaguje.

No myslím, že je to povahou človeka. Ak je raz človek skromný a dobrý ostane taký navždy. Či už s peniazmi alebo bez. Hovorí sa, že ak sa človek peniazmi zmení, že to mal vždy v sebe. Vždy túžil mať moc, peniaze a ďalšie tieto hodnoty. Tak, čo si myslíte zmenili by peniaze Vás? Odpoveď na túto otázku je len vo vašom vnútri.