Ste vedúca osobnosť?

Každý človek je výnimočný. Každý má svoje povahové vlastnosti, záujmy a predpoklady. Máme rôzne druhy osobností, ale budem sa venovať konkrétne len jednej. A to je,,vodca´´ osobnosť. Možno ste ním aj vy a ani o tom neviete. Tento typ osobnosti má určité znaky. Viete ktoré?

kolegové

Tieto osobnosti sú doslova stelesnením charizmy, sebavedomia, a cieľavedomosti a odhodlania.
Vedú i ostatných ľudí k tomu, aby dosiahli všetko, čo si zaumienia. Vedúce typy majú radi výzvy, a je jedno či sú malé alebo veľké, veria, že dokážu dosiahnuť akýkoľvek cieľ. Vďaka tejto vlastnosti máme mnoho skvelých obchodníkov, podnikateľov, manažérov a riaditeľov. Medzi úspešných vodcov patria napríklad osobnosti ako Steve Jobs, Franklin D. Roosevelt, Harrison Ford či Gordon Ramsay. Zo žien sú to napríklad Margaret Thatcher či Whoopi Goldberg.

Sú silnými vodcami. Využívajú svoju schopnosť strategického myslenia i odhodlanosť. Tá im pomáha všetko dotiahnuť do úspešného konca, pokračujú ďalej aj napriek tomu, že mnoho iných ľudí by to už dávno vzdali. Dávajú si vysoké ciele. Sú otvorenými extrovertmi. A práve vďaka tomu potiahnu, pri plnení cieľa aj ostatných.

Ďalšou ich vlastnosťou je dominantnosť. Ich výnimočnou schopnosťou je spozorovať nadanie u druhých ľudí.

porada

Keďže sú vodcovské typy extrovertmi, držia si odstup od citov a emócií. To môže na ostatných ľudí pôsobiť chladne. Týmto prístupom si veľmi ľahko vytvárajú nepriateľov. Napriek tomu majú výborného tímového ducha, vedia, že keď sa ľudia spoja dokážu dosiahnuť viac. Preferujú spoluprácu pred prácou jednotlivca.
Ako zistíte či ste vedúca osobnosť. Úplne jednoducho. Ak ste sa v predošlom opise spoznali a opis úplne sedí na vás, tak určite ste vedúcou osobnosťou.
Vhodná práca pre tieto typy je práca v politike, na vysokých manažérskych pozíciách, v podnikaní, vo vedení firmy…Je už na vás, ktorú oblasť si vyberiete.