Prvý stupeň doma

Pre niekoho splnení sen, pre iného nepredstaviteľné. Výučba doma je často krát obetovaním jedného rodiča a jedného príjmu, aby dieťa dostalo čo najlepšie vzdelanie. Čoraz viac rodičia siahajú po takejto voľbe, práve vďaka spoločenskému vývoju a modernej dobe, ktorá ponúka všetky vymoženosti v pohodlí domova.

notebook

Ako na to?

Na to, aby ste začali vyučovať svoje deti doma, nepotrebujete mať diplom v pedagogike. Väčšinou je dieťa pridelené na starosti jednej pani učiteľke, ktorá priebežne dohliada na postup vášho dieťaťa. To bude musieť byť zapísané v základnej škole, ale vďaka žiadosti o individuálne domáce vzdelávanie ju nebude musieť navštevovať. Naopak, pri druhom stupni základnej školy už nemáte na výber. Dieťa je povinné navštevovať či už štátnu alebo súkromnú školu. Ak sa tomu chcete vyhnúť, môžete svoje dieťa zapísať do školy v inom štáte, napríklad v Česku.

Možno si myslíte, že nemáte predpoklady na to, aby ste svoje dieťa sami vyučovali. Opak však býva často pravdou. Vo veľkej komunite detí, s ktorou prichádza dieťa do styku sa neraz tvoria nezmyselné a falošné predsudky a hodnoty, ktoré môžete vyčiarknuť zo života. Ak patríte k zástancom toho, že škola neprospieva a že je to umelo vytvorený systém, určite sa nájde zopár rovnako zmýšľajúcich rodín aj vo vašom okolí. Neraz sú deti s výučbou doma inteligentnejšie a zručnejšie, lepšie prosperujú vo vzťahoch s druhými a majú lepší prospech.

dětství

Ak ešte stále váhate prečo si vybrať domácu školu, zamyslite sa nad tým vážnejšie, ak vaše dieťa v kolektíve trpí alebo je šikanované. Mnoho rodičov tiež uprednostňuje iné metódy výučby, ako sedenie za stolom sedem hodín denne. Takto, sa vaše deti môžu priučiť novým veciam aj bez školy, spoliehať sa na seba a vytvoriť si pevné hodnoty, ako aj zdravé hodnoty do budúceho žitia. Tak čo, kedy sa ja vy rozhodnete? Vedzte, že neoľutujete. Navyše, ak vám to dovolí rodinný rozpočet. V tom prípade môžete učiť aj viac detí.

3.5/5 - (2 votes)
Posted in Nezařazené